Strona głównaKosmetykiWyciąg z topoli powstrzymuje starzenie się skóry

Wyciąg z topoli powstrzymuje starzenie się skóry

Przeciwutleniacze są popularnymi składnikami przeciwstarzeniowymi kremów do skóry. Warto szukać kosmetyków z wyciągiem z topoli - naukowcy mówią, że pączki topoli są bogatym źródłem antyoksydantów.
Wyciąg z topoli powstrzymuje starzenie się skóry [fot. Susann Mielke from Pixabay]
Istnieje długa historia stosowania pączków topoli w leczeniu różnych problemów zdrowotnych, takich jak , , oparzenia słoneczne i zapalenie stawów. Substancja znajdowana w ulach, która jest wytwarzana z pąków topoli (o nazwie ), także ma podobne właściwości w walce z chorobami. Jak się wydaje, tak skuteczne i silne działanie propolisu ma związek z tym, że znajdują się w nim substancje pączków topoli. Uczeni przetestowali kremy z pąkami wspomnianego drzewa i potwierdzili, że zawierają one duże ilości .

Jak ustalono, ekstrakt z pąków topoli wykazuje aktywność przeciwutleniającą i działanie przeciwstarzeniowe na komórki w laboratorium. „Powszechne właściwości przeciwutleniające i sposób działania tego ekstraktu wskazują na potencjalne właściwości , które można wykorzystać w preparatach kosmetycznych i nutraceutycznych," czytamy w raporcie z badań. Takie efekty ekstraktu zawdzięczamy jego silnym wpływem na transkrypcję genów zaangażowanych w obronę antyoksydacyjną, reakcje zapalne i odnowę komórek.

Jak mówią kosmetolodzy, wyciąg z pąków topoli zapobiega powstawaniu zmian skórnych, jak również pozostawia na powierzchni skóry ochronne i wzmacniające substancje żywiczne. Co więcej, powstrzymuje rozwój stanów zapalnych i grzybów, a także zachowuje świeży wygląd skóry.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • EWST.pl
  • Umierać po ludzku
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy