Strona głównaKosmetykiŻurawinowa szminka - ma piękny kolor i właściwości przeciwbakteryjne

Żurawinowa szminka - ma piękny kolor i właściwości przeciwbakteryjne

Pomadka może dodać pewności siebie, poprawić wygląd i zapobiec pękaniu ust. Dzielenie się nią z przyjacielem lub członkiem rodziny jednak również rozprzestrzeniać infekcje. Teraz opracowano pomadkę o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych - ciemnoczerwona szminka szybko dezaktywuje chorobotwórcze wirusy, bakterie i grzyby.
Żurawinowa szminka - ma piękny kolor i właściwości przeciwbakteryjne [fot. Livia Haegi from Pixabay]
Historycy mówią, że ludzie w starożytnym Egipcie jako pierwsi stosowali , nakładając na twarz różne mineralne pasty. Na przestrzeni wieków formuły kosmetyków ewoluowały, a teraz ponownie sięga się po naturalne składniki. Ostatnie badania pokazały, że kompozycja szminek zawierająca naturalne barwniki, takie jak ze smoczego owocu (pitaja), mogą być użyteczne do stworzenia produktów, które zarówno będą miały żywe kolory, jak i będą wykazywały działanie przeciwdrobnoustrojowe. Wcześniej z kolei ustalono, że ekstrakt z żurawiny dezaktywuje wirusy, bakterie i grzyby, stąd teraz użyto wyciągu z tego owocu, aby stworzyć głęboko czerwony odcień o efektach przeciwdrobnoustrojowych.

Zmieszano ekstrakt z w kremowej bazie , która zawierała masło shea, witaminę E, prowitaminę B5, olej babasowy i olej z awokado. Następnie sprawdzono, jak kosmetyk działa na różne wirusy, bakterie i grzyby. Jak się okazało, dwa typy wirusów otoczkowych i bezotoczkowych zostały całkowicie dezaktywowane w ciągu minuty od kontaktu z żurawinową szminką. Co więcej, wielolekooporne , mykobakterie i grzyby zostały zasadniczo unieszkodliwione w ciągu pięciu godzin od nałożenia pomadki. Uczeni sugerują, że taka formuła szminki może zapewnić ochronę przed różnymi chorobotwórczymi mikroorganizmami.

Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Internetowe Stowarzyszenie Seniorów
  • Hospicja.pl
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy