Strona głównaKosmetykiNowości kosmetyczne: Bezpieczne opalanie - plastry UV [FILM]

Nowości kosmetyczne: Bezpieczne opalanie - plastry UV [FILM]

Na rynku pojawiły się interaktywne plastry UV, które mają pomóc w racjonalnym i bezpiecznym opalaniu się.
Nowości kosmetyczne: Bezpieczne opalanie - plastry UV [FILM] [fot. La Roche Posay] Badania przeprowadzone przez La Roche Posay, jedną z marek należących do grupy L'Oréal, pokazują, że tylko 27% osób regularnie stosuje . Tylko co piąty badany stara się przebywać w cieniu, a jedynie 5 proc. nosi długie rękawy lub ubrania chroniące przed słońcem. Wyniki pokazują, że wiele osób korzysta ze słońca zbyt ryzykownie, co budzi poważne obawy ekspertów.

L’Oréal zaprojektował plaster UV, który pozwala indywidualnie kontrolować nasłonecznienie i stworzył aplikację, która edukuje użytkowników, jak świadomie korzystać ze słońc i .

Wygoda i bezpieczeństwo

Plaster jest cienki i elastyczny, odporny na wodę i dostosowany do potrzeb wrażliwej skóry. Producent zapewnia, że przyklejony w dowolnym miejscu na ciele trzyma się na skórze do pięciu dni i można na niego nakładać krem przeciwsłoneczny. Zawiera światłoczułe barwniki, które zmieniają kolor w kontakcie z promieniami UV, pokazując różne stopnie ekspozycji na słońce. Pozwala na mierzenie poziomu ekspozycji zarówno na promienie UVA, jak i UVB. Pomiar ten odbywa się w czasie rzeczywistym.

Technologia, która uczy

Plaster można zeskanować przy pomocy aplikacji mobilnej My UV Patch, która analizuje różnorodne światłoczułe punkty. Dzięki inteligentnemu algorytmowi wykorzystującemu indywidualne informacje o użytkowniku – fototyp, rodzaj skóry, lokalizacja, informacje o pogodzie – aplikacja wyświetla dwa wskaźniki: stopień zagrożenia promieniowaniem słonecznym i przyjętą dzienną dawkę słońca. Aplikacja dostępna jest dla systemu iOS oraz Android.

W ramach pilotażu L’Oréal udostępni 300 000 plastrów UV w ponad 15 krajach. Plaster będzie rozdawany za darmo w wybranych gabinetach dermatologicznych oraz aptekach. W Polsce plastry będą dostępne w ramach II edycji kampanii profilaktyczno-edukacyjnej La Roche Posay „Zostań Skin Checkerem”. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie. Kampania ma na celu wzrost świadomości na temat profilaktyki nowotworów skóry, w tym , poprzez zachęcenie do regularnej kontroli znamion u siebie i swoich bliskich. 

Skomentuj artykuł:

Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

REKLAMA

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • eGospodarka.pl
  • Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
  • Oferty pracy