Strona główna Uroda Kosmetyki Wiadomości

Tymianek pomaga na trądzik

fot. photosforyou from PixabayPreparaty z tymiankiem mogą być skuteczniejsze w leczeniu trądziku skórnego niż kremy na receptę, mówią eksperci z Leeds Metropolitan University.

więcej »

Lek stosowany w transplantologii pomaga spowolnić starzenie się skóry?

fot. stux from PixabayRapamycyna, lek stosowany zwykle, aby zapobiec odrzuceniu narządu po przeszczepie, może również spowolnić starzenie się ludzkiej skóry, mówią eksperci z Drexel University College of Medicine.

więcej »

Przeciwutleniacze zapobiegną zmarszczkom wywoływanym światłem słonecznym

fot. timokefoto from PixabayStosowanie preparatów z przeciwutleniaczem występującym w wielu warzywach i owocach zapobiegło uszkodzeniom skóry, które prowadzą do powstawania zmarszczek.

więcej »

Rapamycyna - nowy sposób na powstrzymanie starzenia się skóry?

fot. Kelsey Vere z PixabayRapamycyna to lek immunosupresyjny stosowany w transplantologii. Nowe badania pokazują, że może mieć także inne przeznaczenie - spowalnia starzenie się skóry.

więcej »

Ładny zapach kosmetyków może oznaczać zagrożenie dla zdrowia?

fot.  gefrorene_wand z PixabayPachnące kosmetyki są chętnie kupowane, bo przyjemnie się ich używa i dzięki nim skóra ładnie pachnie. Warto jednak pamiętać, że określona woń to efekt obecności pewnych związków, które mogą niekorzystnie wpływać na organizm.

więcej »

Jaja nie tylko w kuchni i na stole

fot. Viktor - Fotolia.comUjędrnienie i nawilżenie skóry, zmatowienie cery tłustej, odżywienie włosów, to tylko niektóre właściwości jakie posiada jajko. W kosmetykach często znajdują się składniki występujące w jajkach. Żółtko bogate jest w ważne dla naszej cery witaminy A, B i E oraz minerały, jak: jod, żelazo i fosfor. Białko natomiast ma właściwości ściągające i odmładzające.

więcej »

Cała prawda o kolagenie

© dubova - Fotolia.comChoć marzymy o gładkiej i promiennej skórze, większość z nas zmaga się z niedoskonałościami, zmarszczkami, nadmiernym przesuszeniem czy innymi dolegliwościami. Problemy te może powodować nieodpowiednia dieta lub niedostateczna pielęgnacja skóry. Jednak najbardziej prawdopodobną przyczyną problemów skórnych jest deficyt budulcowego składnika skóry – kolagenu.

więcej »

Kosmetyki a podrażnienia skóry

Fot. vladimirfloyd - Fotolia.comWarto ostrożnie dobierać kosmetyki - mogą wywoływać alergie i stany zapalne skóry. Jak wynika z włoskich danych, aż 10 proc. dorosłych klientów drogerii doznaje stanów zapalnych skóry.

więcej »

Ałun: cudowny dar natury

Fot. mirzamlk - Fotolia.comAłun to naturalny kryształ znany już w starożytności głównie ze swoich właściwości antyseptycznych. Ałun stosowano jako kosmetyk do ochrony przed nieprzyjemnym zapachem, ale również do celów leczniczych.

więcej »

Makijaż i skóra z problemami

© Werner Heiber - Fotolia.comNieskazitelnie gładkie twarze, które możemy podziwiać w mediach, to często nic więcej, jak tylko efekt perfekcyjnego makijażu lub zjawiska potocznie określanego mianem „magii Photoshopa”. Jednak twarz może wyglądać pięknie i zdrowo, nawet jeśli na co dzień zmagamy się z różnego typu defektami skórnymi, a nie dysponujemy arsenałem sztuczek stosowanych w świecie mediów czy modelingu?

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Umierać po ludzku Aktywni 50+ Uniwersytety Trzeciego Wieku Kosciol.pl Oferty pracy