Strona główna Uroda Kosmetyki Wiadomości

Łagodniejsze farby do włosów: skuteczne i mniej niszczące

fot. Alexander Fox | PlaNet Fox from PixabayOpracowano nowy sposób koloryzacji włosów, o łagodniejszym efekcie niż standardowe farby.

więcej »

Kupujemy kosmetyki, bo poprawiają nam... humor

fot. Photo Mix from PixabayLudzie używający kosmetyków kupują te produkty głownie ze względów emocjonalnych. Zakup jakiegoś kremu czy balsamu zwyczajnie polepsza nam nastrój.

więcej »

Reklamy kosmetyków obniżają poczucie własnej wartości kobiet

fot. anncapictures from PixabayReklamy upiększających produktów kosmetycznych w obniżają poczucie własnej wartości konsumentek.

więcej »

Porzeczka - sposób na naturalną koloryzację włosów?

fot. Photorama from PixabayFarby do włosów stały się bardzo popularne - czy to ze względu na chęć zmiany wyglądu, czy też ukrycie siwizny. Jednak niektóre metody koloryzacji obejmują barwniki, które mogą być szkodliwe dla ludzi i środowiska. Teraz uczeni proponują alternatywę - opracowali naturalną, nietoksyczną farbę do włosów pozyskiwaną ze skórek czarnej porzeczki, która jest tak trwała jak konwencjonalne produkty i zdolna do utrzymania barwy włosów, pomimo wielokrotnego mycia głowy.

więcej »

Starsze kobiety wolą wyglądać dobrze, a nie młodo

©  Rido - Fotolia.comFirmy wypuszczające na rynek produkty kosmetyczne powinny zastanowić się na obecnymi reklamami kierowanymi do starszych kobiet - niewiele pań twierdzi, że używa produktów kosmetycznych, aby wyglądać młodziej. Większość wskazuje, że używa ich, aby wyglądać dobrze i czuć się pewnie.

więcej »

Tymianek pomaga na trądzik

fot. photosforyou from PixabayPreparaty z tymiankiem mogą być skuteczniejsze w leczeniu trądziku skórnego niż kremy na receptę, mówią eksperci z Leeds Metropolitan University.

więcej »

Lek stosowany w transplantologii pomaga spowolnić starzenie się skóry?

fot. stux from PixabayRapamycyna, lek stosowany zwykle, aby zapobiec odrzuceniu narządu po przeszczepie, może również spowolnić starzenie się ludzkiej skóry, mówią eksperci z Drexel University College of Medicine.

więcej »

Przeciwutleniacze zapobiegną zmarszczkom wywoływanym światłem słonecznym

fot. timokefoto from PixabayStosowanie preparatów z przeciwutleniaczem występującym w wielu warzywach i owocach zapobiegło uszkodzeniom skóry, które prowadzą do powstawania zmarszczek.

więcej »

Rapamycyna - nowy sposób na powstrzymanie starzenia się skóry?

fot. Kelsey Vere z PixabayRapamycyna to lek immunosupresyjny stosowany w transplantologii. Nowe badania pokazują, że może mieć także inne przeznaczenie - spowalnia starzenie się skóry.

więcej »

Ładny zapach kosmetyków może oznaczać zagrożenie dla zdrowia?

fot.  gefrorene_wand z PixabayPachnące kosmetyki są chętnie kupowane, bo przyjemnie się ich używa i dzięki nim skóra ładnie pachnie. Warto jednak pamiętać, że określona woń to efekt obecności pewnych związków, które mogą niekorzystnie wpływać na organizm.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Poradnik-zdrowia.pl Akademia Pełni Życia Aktywni 50+ Oferty pracy