Strona główna Uroda Kosmetyki Wiadomości

Żurawinowa szminka - ma piękny kolor i właściwości przeciwbakteryjne

fot. Livia Haegi from PixabayPomadka może dodać pewności siebie, poprawić wygląd i zapobiec pękaniu ust. Dzielenie się nią z przyjacielem lub członkiem rodziny jednak również rozprzestrzeniać infekcje. Teraz opracowano pomadkę o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych - ciemnoczerwona szminka szybko dezaktywuje chorobotwórcze wirusy, bakterie i grzyby.

więcej »

Liście klonu pomogą zapobiec zmarszczkom

fot. KAVOWO from PixabayDrzewa klonowe są najbardziej znane z uzyskiwanego z nich syropu i pięknych jesiennych liści. Okazuje się też, że liście te nie tylko same ładnie wyglądają, ale mogą też zadbać o zachowanie młodego wyglądu skóry - ekstrakt z nich pomaga zapobiegać powstawaniu zmarszczek.

więcej »

Wyciąg z topoli powstrzymuje starzenie się skóry

fot. Susann Mielke from PixabayPrzeciwutleniacze są popularnymi składnikami przeciwstarzeniowymi kremów do skóry. Warto szukać kosmetyków z wyciągiem z topoli - naukowcy mówią, że pączki topoli są bogatym źródłem antyoksydantów.

więcej »

Kosmetyki do prostowania włosów sprzyjają rakowi macicy?

fot. Pexels from PixabayKobiety, które stosują chemiczne produkty do prostowania włosów, są bardziej narażone na raka macicy w porównaniu z kobietami, które ich nie używają.

więcej »

Łagodniejsze farby do włosów: skuteczne i mniej niszczące

fot. Alexander Fox | PlaNet Fox from PixabayOpracowano nowy sposób koloryzacji włosów, o łagodniejszym efekcie niż standardowe farby.

więcej »

Kupujemy kosmetyki, bo poprawiają nam... humor

fot. Photo Mix from PixabayLudzie używający kosmetyków kupują te produkty głownie ze względów emocjonalnych. Zakup jakiegoś kremu czy balsamu zwyczajnie polepsza nam nastrój.

więcej »

Reklamy kosmetyków obniżają poczucie własnej wartości kobiet

fot. anncapictures from PixabayReklamy upiększających produktów kosmetycznych w obniżają poczucie własnej wartości konsumentek.

więcej »

Porzeczka - sposób na naturalną koloryzację włosów?

fot. Photorama from PixabayFarby do włosów stały się bardzo popularne - czy to ze względu na chęć zmiany wyglądu, czy też ukrycie siwizny. Jednak niektóre metody koloryzacji obejmują barwniki, które mogą być szkodliwe dla ludzi i środowiska. Teraz uczeni proponują alternatywę - opracowali naturalną, nietoksyczną farbę do włosów pozyskiwaną ze skórek czarnej porzeczki, która jest tak trwała jak konwencjonalne produkty i zdolna do utrzymania barwy włosów, pomimo wielokrotnego mycia głowy.

więcej »

Starsze kobiety wolą wyglądać dobrze, a nie młodo

©  Rido - Fotolia.comFirmy wypuszczające na rynek produkty kosmetyczne powinny zastanowić się na obecnymi reklamami kierowanymi do starszych kobiet - niewiele pań twierdzi, że używa produktów kosmetycznych, aby wyglądać młodziej. Większość wskazuje, że używa ich, aby wyglądać dobrze i czuć się pewnie.

więcej »

Tymianek pomaga na trądzik

fot. photosforyou from PixabayPreparaty z tymiankiem mogą być skuteczniejsze w leczeniu trądziku skórnego niż kremy na receptę, mówią eksperci z Leeds Metropolitan University.

więcej »

 
Strony : [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10]


Polecamy Uniwersytety Trzeciego Wieku Kobiety.net.pl Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych Aktywni 50+ Oferty pracy