Strona głównaKosmetykiStarsze kobiety wolą wyglądać dobrze, a nie młodo

Starsze kobiety wolą wyglądać dobrze, a nie młodo

Firmy wypuszczające na rynek produkty kosmetyczne powinny zastanowić się na obecnymi reklamami kierowanymi do starszych kobiet - niewiele pań twierdzi, że używa produktów kosmetycznych, aby wyglądać młodziej. Większość wskazuje, że używa ich, aby wyglądać dobrze i czuć się pewnie.
Starsze kobiety wolą wyglądać dobrze, a nie młodo [©  Rido - Fotolia.com]
Do takich wniosków doszły badaczki z London College of Fashion. Poprosiły one 500 kobiet (w wieku 40 - 89 lat) o wypełnienie ankiet internetowych, zadając pytania dotyczące ich makijażu, tego, jak postrzegają reklamy skierowane do ich grupy wiekowej, i tego, jak reklamy wpływają na ich .

Jak odkryto, 62 procent badanych pań stosowało makijaż codziennie, a tylko 3 procent wskazywało, że robi to po to, by wyglądać młodziej. Większość nakładała , aby po prostu wyglądać dobrze (52 procent) i czuć się pewnie (28 procent). Ogólnie rzecz biorąc, uczestniczki negatywnie postrzegały sposób przedstawiania kobiet w ich wieku w reklamach, ponad jedna trzecia twierdziła, że źle się z tym czuje, a prawie połowa uznała to za irytujące.

- Kobiety w średnim wieku i starsze czują się niereprezentowane lub nierealistycznie reprezentowane w mediach, co wpływa na ich pewność siebie i poczucie własnej wartości. Nie lubią też młodych, mono zmienionych przez modelek, z którymi się nie identyfikują, a co za tym idzie, nie kupują reklamowanych produktów - mówi dr Carolyn Mair.
Krokiem we właściwym kierunku byłoby, gdyby reklamodawcy ponownie przemyśleli niektóre swoje strategie marketingowe i mniej skupiali się na tym, że produkt sprawia, że kobiety wyglądają młodziej, a bardziej na tym, że produkt może poprawić ich samopoczucie. Zatrudnianie starszych modelek również sprawi, że te kobiety czują się docenione i mniej niewidoczne w społeczeństwie - dodaje dr Mair.
Na podstawie:

Zobacz także

 

 

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Pola Nadziei
  • EWST.pl
  • Kobiety.net.pl
  • Kosciol.pl
  • Oferty pracy