Strona głównaKosmetykiJak wybrać dobry krem z filtrem?

Jak wybrać dobry krem z filtrem?

Filtry w produktach do opalania dzielimy na fizyczne i chemiczne. Fizyczne, jak sama nazwa wskazuje, są fizyczną barierą, czyli białym osadem kremu, odbijającym promienie słoneczne od skóry. Filtry chemiczne chronią skórę od wewnątrz, działając w naskórku i absorbując promienie słoneczne.
Jak wybrać dobry krem z filtrem? [© pavel Chernobrivets - Fotolia.com] Na rynku jest wiele preparatów chroniących skórę przed szkodliwym promieniowaniem. Aby dokonać najlepszego wyboru, należy zweryfikować, czy filtry w produkcie chronią przed promieniowaniem UVA i UVB, czyli przed falami o różnej długości i w związku z tym o różnym działaniu. Nieprawdą jest jednak, że faktor 30 będzie chronił dwa razy mocniej niż SPF 15.

- Wartość SPF odnosi się tylko do blokowania promieni UVB, czyli krótszej fali uszkadzającej białka komórek i DNA naskórka. Można przyjąć, że SPF 30 nie przepuści 97% promieni UVB, natomiast SPF 15 – około 93% - informuje mgr farmacji Agnieszka Urbaniak, ekspert z apteki internetowej wapteka.pl.

W składach produktów przeznaczonych do ochrony skóry przed powinny znajdować się m.in. dwutlenek tytanu, Tinosorb S, Parsol 1789.

Najwyższą ochronę ze względu na wysokość faktora i skład produktów zapewnią np. La Roche Anthelios 50+ czy Bioderma Photoderm Max SPF 50+. Jeśli poszukujemy produktów, które oprócz funkcji ochronnej będą spełniały także funkcję pielęgnacyjną, warto sięgnąć choćby Iwostin Solecrin lub Vichy Capital Soleil. Niektóre produkty wzbogacone są o składniki przeznaczone dla konkretnego rodzaju skóry lub ze specjalną właściwością, np. tonujące.

- Ważne, aby produkty słoneczne zawierały substancje fotostabilne, czyli takie, które nie ulegają biodegradacji pod wpływem promieni słonecznych – radzi Agnieszka Urbaniak. na plaży, teoretycznie możemy co godzinę wcierać nową warstwę emulsji, jednak gdy wybieramy się na całodniową wycieczkę może to być utrudnione.

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kosciol.pl
  • EWST.pl
  • Aktywni 50+
  • Akademia Pełni Życia
  • Oferty pracy