Strona głównaKosmetykiCo powinien zawierać skuteczny krem do twarzy?

Co powinien zawierać skuteczny krem do twarzy?

Firma, marka, cena, działanie. Czasami wybór kremu do pielęgnacji twarzy do najprostszych nie należy. Poza dobraniem go do naszej cery i wieku, należy również zwrócić uwagę na skład. Czego zatem szukać?
Co powinien zawierać skuteczny krem do twarzy? [Krem do twarzy, © Voyagerix - Fotolia.com] - Ważniejsze niż nazwa firmy są różne składniki, które znajdują się w kosmetykach, bo to one tak naprawdę działają - podkreśla dr n. med. Maria Noszczyk, dermatolog.

Jeżeli chodzi o składniki to przede wszystkim przy powinniśmy szukać tych składników, co do których udowodniono, że działają. Jest to np. , retinol, , który świetnie nawilża. Warto także korzystać z różnych peptydów, bardzo nowoczesnych substancji, które stymulują skórę do odbudowy i do lepszej regeneracji. Istotna także jest ochrona taka jak bronienie się przed słońcem i wolnymi rodnikami.

- Zwróćmy też uwagę, czy te składniki mają możliwość dostać się do skóry. Zwykle obiecują, że zrobią coś w skórze, a zwykły kosmetyk tam bardzo ciężko się dostaje. Poszukajmy też w takim kosmetyku jakiś transporterów, które rzeczywiście mogłyby zaprowadzić cząsteczki działające głębiej do skóry - dodaje Maria Noszczyk.
Newsrm.tv

 

Skomentuj artykuł:

Komentarze mogą dodawać wyłącznie osoby zalogowane.
Jesteś niezalogowany: zaloguj się / zarejestruj się
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Senior.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze niezgodne z prawem i Regulaminem serwisu będą usuwane.

Artykuły promowane

Najnowsze w dziale

Polecane na Facebooku

Najnowsze na forum

Warto zobaczyć

  • Kobiety.net.pl
  • Poradnik-zdrowia.pl
  • eGospodarka.pl
  • Uniwersytety Trzeciego Wieku
  • Oferty pracy